Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Konu Başlığı : Grammarly İngilizce Metin Gramer Hatalarını Otomatik Düzeltme

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : mustoz
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Moderatör
*****
52
48
3
REP PUANI
30-07-2019
()
Undisclosed
()
#1
Yasak  14-09-2019, Saat: 00:50 (Son Düzenleme: 15-09-2019, Saat: 01:17, Düzenleyen: mustoz.)
Grammarly İngilizce Metin Gramer Hatalarını Otomatik Düzeltme


grammarly nedir?  grammarly ne işe yarar?
grammarly, ingilizce yazım denetimi asistanıdır. İngilizce yazdığınız metinlerde dilbilgisi hatalarını bulur ve düzeltir. grammarly tüm dünyada oldukça popüler olan bir araçtır. Chrome, Safari, Firefox, ve Edge tarayıcıları için eklentisi mevcuttur. Bu sayede hotmail, gmail gibi email servislerinde grammarly kullanmak oldukça kolay ve pratiktir.
Ayrıca Microsoft Outlook gibi bir email istemci kullanıyorsanız grammarly ofis eklentisi ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Hem programlarda hem de tarayıcı penceresinde grammarly kullanmak oldukça kolaydır.
Ayrıca Windows için uygulaması da mevcuttur.
grammarly nasıl kullanılır? 
grammarly, çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Grammarly indirmesi ve yüklemesi oldukça kolaydır.
Grammarly şu şekillede çalışır:
  • Chrome, Firefox, Safari, Edge gibi tarayıcı eklentisi yükleyerek

  • Microsoft Office için eklenti yükleyerek

  • Windows ortamı için uygulama indirerek
Chrome, Firefox, Safari, Edge gibi tarayıcı eklentisi yükleyerek
Grammarly eklentisini dilerseniz tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. 
grammarly yüklemek için İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! adresini ziyaret edin: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 
grammarly tarayıcınızı tespit edecek ve size [b]Add to Chrome[/b] veya [b]Add to Firefox [/b]gibi bir buton gösterecek. Buna tıklayın ve eklentiyi yükleyin.
Microsoft Office için eklenti yükleyerek
Eğer grammarly uygulamasını Microsoft Office içinde kullanacaksanız, örneğin Microsoft Outlook, İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! adresini ziyaret edin. Sayfada bulunan Free Download linkini tıklayın. Sizde kısaca bir üyelik bilgisi alacaktır. Daha sonra indirme otomatik başlayacaktır. Üyelikten sonra grammarly indirme başlamadıysa buraya tıklayarak indirebilirsiniz: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Windows ortamı için uygulama indirerek
Eğer grammarly uygulamasını Windows ortamında kullanmak istiyoranız o zaman Grammarly for Windows uygulumasını indirmelisiniz. Grammarly for Windows uygulamasını buradan indirebilirsiniz: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Grammarly kullanımı
En çok kullanılan yöntemi tarayıcı eklentisidir. Örneğin grammarly eklentisini Chrome'a yüklediğinizde öncelikle sizden şöyle bir özelleştirme ister
Bu ekranda sizden sırası ile Most of my writting is for (yazımın çoğu: iş, okul için), I prefer to write (American English, British English) burada hangi dilde yazmayı tercih ediyorsunuz onu belirtiyorsunuz, My primary language (benim ana dilim), My grammar skills are (Dilbilgisi seviyem)  gibi bilgileri belirterek kişiselleştirme yapıyorsunuz.
Daha sonra grammarly aktif hale geliyor. Herhangi bir metin kutusunda yazu yazdığınızda şu şekilde yeşil bir simge ile kendini gösteriyor:Herhangi bir ingilizce kelimeyi hatalı yazdığınızda altı kırmızı çizgi ile çiziliyor. Tıkladığınızdaysa size doğru olan kelime gösteriliyor.
Yaptığınız yazıml hataları, büyük-küçük harf de dahil olmak üzere grammarly tarafından düzeltiliyor.
Grammarly sadece ingilizce desteği mi var?
Grammarly şuan sadece İngilizce olarak çalışıyor. Grammarly uygulamasını başka dilde kullanmak mümkün değil.


Hızlı Menü:


1 Ziyaretçi